IPA

územní skupina 110, České Budějovice

Právě přítomno: 20 hostů a žádný člen

NOVINKY


Bowling:
těšíme se na poprázdninové
pondělí 2.9.2019 od 16:30 hodin
(Bowling bar Dynamo)


Bowling

V rámci pravidelných turnajů v bowlingu vítáme členy i nečleny naší skupiny IPA každé první pondělí v měsíci.

... I letos jsme si v ročním plánu stanovili zorganizovat tradiční cyklistickou vyjížďku po našem kraji.
Jedná se o prohlídku Státního archivu v Třeboni s výkladem a následnou projížďkou "okolo Třeboně".

 

Letošní termín konání - 25.-26.5.2019

Vážení členové a přátelé IPA:-),

oznamuji všem zájemcům o naše cyklovýlety, že letošní akce se koná v termínu 25.-26.5.2019.

Jedná se o prohlídku Státního archivu v Třeboni s výkladem a následnou projížďkou "okolo Třeboně". Obé (jak "archiv", tak i projížďku ) pro nás již tradičně připravil náš dlouholetý kolega a IPA přítel Milan Přikryl.

Program :

- co se týká prohlídky archivu viz níže připojený mail Milana pro vedoucího IPA skupiny J.Hradec

- po obědě následuje projížďka "okolo Třeboně", kterou ukončím tak, abychom se mohli přesunout do hospůdky v Břilicích do cca 18.00 (plánováno posezení s harmonikou Vendy Pecha)

- stravování dle okolností (pozn. zřejmě v Třeboni, v Břilicích v hospodě se nevaří...)

UBYTOVÁNÍ :

- možnost ubytování v penzionu u paní Michalovéí v Břilicích ( 2 pokoje pro 4 os.) Je tam i kuchyňka pro případnou přípravu večeře i snídaně...

PŘIHLÁŠKY k účasti a zejména zájemci o ubytování NEJPOZDĚJI do 30. dubna 2019 !!!

Pozn. - upřesnění programu bude provedeno až podle počtu přihlášených a ubytovaných

              a bude následně rozesláno všem přihlášeným (možnost ubytování 8 osob-viz)

S pozdravem SERVO per AMIKOCO Jirka Nevyjel . ( nevyjeljiri@seznam.cz, 607 645 559 )

Dodatek:

Vážení,

naše ubytovatelka, paní Michalová z Břilic domluvila s místním hostincem, že by pro nás tu večeři v sobotu připravili. Jednalo by se o řízek s bramborovým salátem. Hospodská ho prý dělá velmi dobrý. Tak tedy VY, co uvažujete o své účasti do přihlášky potvrďte i svůj zájem o tuto večeři, ať potom můžeme včas nahlásit počty. DĚKUJI.

Zdraví Jirka Nevyjel

Přiložený dopis od Milana Přikryla

                Dávám na vědomí, že dne 25.5.2019 (sobota)  , jsem na přání kolegů z IPA č. 110  České Budějovice, zajistil program na tento den. Jedná se o to, že v dopoledních hodinách od 10:00 hod.,  je objednána prohlídka Státního oblastního archivu v  v Třeboni. Bude nám umožněna návštěva prostor kde jsou  archiválie od počátku založení v období Rožmberků, pozemkové archiválie, kroniky a církevní dokumenty.  Všechny prostory kam se běžní návštěvníci nedostanou, včetně nových částí archivu, které byly dokončeny koncem loňského roku. Dále pak  laboratoře, kde se provádí restaurování a ošetření dokumentů.

Prohlídku bude provázet výkladem  odborná pracovnice a přítomen bude rovněž ředitel archivu   PhDr. Rameš,  který bude výklad doplňovat dalšími informacemi.  Po obědě, který si  zajistí  každý účastník sám v některé z třeboňských restaurací, bude podle vývoje času, projížďka na kolech v okolí Třeboně přírodními lokalitami. Zájemci o projížďku si kola  samozřejmě musí každý přivézt sebou.

Konec akce předpokládám v podvečerních hodinách.


Parkování vozidel bude možné na nádvoří archivu. Jedná se o vjezd z ulice Husova do bývalého kláštera. Od Jindř. Hradce je to vpravo za kostelem, od Č. Budějovic po průjezdu tzv.  Budějovickou branou, je to po ujetí  cca 60 metrů vlevo před kostelem.


                Buď tak laskav a dej tuto informaci na vědomí  kolegům z naší organizace aby do konce tohoto  měsíce  bylo známo kolik jich bude mít zájem o účast.


Milan Přikryl